Misja Naszej: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

grudzień 2019

MASZ ZAWÓD, MASZ PRACĘ, MASZ PIENIĄDZE !

POMOGLIŚMY ZDOBYĆ CIEKAWY ZAWÓD
JUŻ WIELU UCZNIOM
PRZYJDŹ - POMOŻEMY I TOBIE!

NASZ ABSOLWENT

posiada maturę i tytuł technika,
to dobrze wykształcony fachowiec, przygotowany do dalszej nauki, umiejący

znaleźć się na rynku pracy w kraju i zagranicą.

Dyplom potwierdzający kwalifikację w zawodzie uznawany jest we wszystkich
krajach Unii Europejskiej.

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Jeżeli jesteś osobą przedsiębiorczą i w przyszłości chcesz pracować w branży usługowo-gastronomicznej - ten zawód jest dla Ciebie !

zywienie4  zywienie5

Kształcenie w szkole odbywa się w ramach dwóch kwalifikacji:

• Sporządzanie potraw i napojów - Uczniowie nabywają wiedzę niezbędną do prawidłowego przechowywania żywności, stosują receptury gastronomiczne, sporządzają potrawy i napoje, używają odpowiedniego sprzętu podczas procesu produkcji gastronomicznej, dobierają zastawę stołową do ekspedycji potraw i napojów, dekorują i wydają sporządzone posiłki.
  • Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - Uczniowie układają jadłospisy, obliczają wartość energetyczną i odżywczą posiłków, oceniają wpływ składników pokarmowych na funkcjonowanie organizmu człowieka. Opracowują karty menu, sporządzają kalkulację cenową potraw. Przygotowują ofertę usług gastronomicznych, prowadzą ich promocję i sprzedaż oraz rozliczenie.

Perspektywy zawodowe - praca:
  • Po ukończeniu szkoły możesz podejmować pracę w we wszystkich rodzajach podmiotów gospodarczych zajmujących się działalnością gastronomiczną:

• hotelach,
  • restauracjach,
  • pubach,
  • kawiarniach,
  • snack- barach,
  • pensjonatach, domach wczasowych,
  • szpitalach, sanatoriach,
  • przedszkolach itd.

Technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowany będzie również do prowadzenia własnej firmy np. restauracji czy firmy cateringowej.